W jaki sposób zakupić regały do archiwum o idealnym wymiarze i obciążeniem

Czym kierować się przy wyborze regałów do magazynu?

Dokonując wyboru regału, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich wymiar. Jeśli już to zostanie ustalone, to w dalszej kolejności należy podjąć ustalenia potrzebnego nam maksymalnego obciążenia, ilości półek oraz możliwości regulacji ich wysokości. Regały do archiwum, które zakupimy powinny mieć opcję samodzielnego stania oraz możliwość zamocowania do ściany. Nowe półki powinny być jak najbardziej uniwersalne pod względem wymiarów, dzięki czemu każdy rozmiar teczek będzie mógł być na nich składowany.

Magazynowanie zgodnie z przepisami i w sposób estetyczny

Regały do archiwum powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. W innym przypadku, podczas kontroli można spodziewać się prawnych konsekwencji. Także ze względów estetycznych powinny zapewnić swobodną i komfortową możliwość przeglądania dokumentów. Materiał, z którego zbudowane są regały do archiwum powinny pełnić zabezpieczenie przed korozją. Odpowiednio dobrany produkt będzie z pewnością służył przez wiele lat.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W archiwach odchodzi się od regałów skonstruowanych z drewna, które są zbyt łatwopalnym materiałem w przypadku wybuchu pożaru. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe przy tworzeniu archiwum powinno znajdować się na pierwszym miejscu! Obecnie najczęściej stosuje się metalowe regały do archiwum, które wykazują najwyższym poziom trwałości oraz udźwigu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *